T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Bafra Müftülüğü

20.06.2016

 

Necmettin KAYAR

İlçe Müftüsü

İlçe Müftümüz Sayın Necmettin KAYAR 12.05.1969 tarihinde Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Fatsa’da tamamladı.1989 yılında Ordu ili Korgan İlçesinde İmam-Hatip olarak göreve başladı. 1992 yılında başladığı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İMYO’yu 1994 yılında bitirdi . Aynı yıl kazandığı OMÜ İlahiyat Fakültesini 1998 yılında bitirdi. 2002-2005 yılları arasında Trabzon ili Akçaabat Darıca Eğitim Merkezinde Yüksek İhtisas Eğitimini tamamladı. Eğitim sonunda Vaizlik kurasında Trabzon İli Çarşıbaşı ilçesine Vaiz olarak atandı. Müftülük Görevde yükselme sınavında başarılı olarak ilk idarecilik görevine 06.10.2005 tarihinde Batman İli Sason İlçesinde başladı. 18.10.2007 yılında Ordu İli Çatalpınar İlçe Müftülüğüne atanan Necmettin KAYAR burada 6 yıl görev yaptıktan sonra 13.08.2013 yılında Yozgat İli Sarıkaya İlçe Müftülüğüne atandı. Son olarak 08.03.2017 tarihinde Samsun İli Bafra İlçe Müftülüğüne atanan Necmettin KAYAR evli ve 3 çocuk babasıdır.