T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Salıpazarı Müftülüğü

20.02.2019

 

                                                        

                                           

                                                                                                 ÖZ GEÇMİŞ

 

08.10.1980 tarihinde  Amasya Ezinepazar Kasabasında doğdu. Amasya Büyük Ağa Medresesi' nde hafızlığını tamamladı. 2000 yılında Amasya İmam-Hatip Lisesi’nden , 2004 yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 07.01.2007’de Antalya İli Kumluca İlçesi' ne bağlı Karacaören Köyü Çamurlu Mahallesi Camiinde İmam Hatip olarak göreve başladı. 31.12.2008 tarihinde Antalya Finike Merkez Yukarı Camii’ne  İmam- Hatip olarak naklen atandı. 16.09.2009 tarihinde Kayseri Eğitim Merkezi’nde başladığı İhtisas Eğitimini 2012 yılında tamamladı ve 17.09.2012 tarihinde Çorum İli Dodurga İlçe Müftülüğünde Vaiz olarak göreve başladı. 01.10.2013 tarihinde naklen atandığı Yalova İl Müftülüğü’nde Vaiz olarak görevini sürdürür iken 2015 Yılı Kasım ayında yapılan İlçe Müftülüğü Sınavında başarılı oldu ve Giresun İli Çamoluk İlçe Müftülüğüne atandı.

02.02.2016 tarihinde Çamoluk İlçe Müftüsü olarak görevine başlayan Kenan DOĞRU 19.07.2018 tarihinde  buradaki görevinden ayrılmıştır.Salıpazarı İlçe Müftülüğüne atanan ve  02.08.2018 tarihinde buradaki görevine başlayan Kenan DOĞRU evli ve üç çocuk babasıdır.