T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Samsun Müftülüğü

09.03.2016

Zübeyir KOÇ 1971-1978

15.01.1934 tarihinde Giresun İli Görele İlçesi Şenyuva köyünde doğdu. İstanbul İmam Hatip Okulu ve Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi.01.01.1955 tarihinde İstanbul Bakırköy Osmaniye Camii imam hatibi olarak göreve başladı. 1956-1957 yıllarında Kore’de Türk Tugaylığı İmamlığı yaptı. Yurda dönüşünde Bakırköy ve İsküdarda İmam-hatiplik görevlerinde bulundu.06.10.1967 tarihinde Antalya Alanya müftülüğüne, 14.10.1967 tarihinde Alanya vaizliğine, 11.09.1968 tarihinde Hatay İskenderun, 16.04.1970 tarihinde Tokat Turhal, 05.06.1970 tarihinde Uşak, 04.08.1971 tarihinde Samsun il müftülüğüne atandı.23.05.1978 tarihinde tekrar Uşak müftülüğüne atanarak Samsun'dan ayrıldı.