09.03.2017

ÖĞRENCİLERLE SABAH NAMAZI BULUŞMASI

T.C. Asarcık Kaymakamlığı ve Müftülüğün yapmış olduğu ortak proje kapsamında ilçemiz orta okul ve lise öğrencileriyle sabah namazında buluşuldu. Buluşmaya bazı kurum müdürleri ve okul müdürleri katıldı. Asarcık Kaymakamı Sayın Ömer KIRAÇ Bey’in öncülüğünde gerçekleşen “Öğrencilerle Sabah Namazı Buluşması”na ilgi oldukça yoğunda. Programa katılan öğrencilerle Merkez Ulu Camii’nde  sabah namazı eda edildi. Namazdan sonra Ulu Cami Konferans salonunda programa katılan daire amirlerine ve öğrencilere çorba ikramında bulunuldu.

İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer KIRAÇ namaz sonrası yaptığı konuşmasında "Gençler bu milletin ve ümmetin yegâne umudu olduğu, bu umudun okuyan nesillerle sürekli taze kalacağı." konusuna değindi.

İlçe Müftümüz Sayın Saim ŞİRİN’de yaptığı konuşmada, Namaz kılmanın önemi ve gençlerin cami ile buluşması üzerine konuşma yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığının 2014 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası temasının “Cami ve Gençlik” olduğunu hatırlatan Müftümüz, caminin gençlerle daha güzel olduğunu belirtti.