T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

İlkadım Müftülüğü

13.04.2020

İlkadım Müftülüğü Ve Din Görevlileri Olarak Milletimizin Hizmetindeyiz

İlkadım İlçe Müftülüğümüz ile Türkiye Diyanet Vakfı İlkadım Şubemiz, koronavirüs salgınından etkilenen ailelere destek oluyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle mağduriyet yaşayan ailelere destek olmak amacıyla İlkadım Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmalarına, İlçe Müftülüğümüz de destek veriyor. Görev yaptıkları mahallede sokağa çıkmaları sınırlandırılan yaşlı ve hasta vatandaşları evlerinde ziyaret eden din görevlilerimiz, ihtiyacı olanlar için alışveriş yaparak evlerine teslim ediyor. Yardıma ihtiyacı olan herkese ulaşabilmek için çalmadık kapı bırakmayan din görevlilerimiz, bir taraftan da topluma dini ve manevi rehberlik hizmeti sunuyor.

İçinde bulunduğumuz bu süreçte çalışmalara katkı sağlamak, toplumsal yaraları sarmak, vatandaşlarımıza hizmette bulunmak suretiyle milli dayanışma, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi hususunda 65 yas ve üzeri, kronik hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapılacak olan gıda paketi dağıtımı ve kamu bankalarından ve ptt şubelerinden maaş alan 65 yas ve üzeri ve kronik hasta vatandaşlarımızın maaşlarının evlerinde ödenmesi için tüm görevlilerimiz Kaymakamlık Vefa Destek Grubu ve Türkiye Diyanet Vakfı İlkadım Şubemiz her zaman milletimizin yanında olmaya ve bu konuda da üzerine düsen görevi yerine getirmeye devam etmektedir.

Bu konuda açıklama yapan İlçe Müftümüz Seyfullah ÇAKIR; "Her zaman milletinin yanında olan Diyanet İşleri Başkanlığımızın temsilcileri olarak biz de bu zor günlerde tüm personelimizle sahada, ihtiyaç duyulan her alanda milletimizin yanındayız." dedi.