27.11.2022

Asarcık ilçemizde 80 Yatak kapasiteli, Şehit Ali Haydar Bengi Yatılı Hafızlık Kur’an Kursumuzun açılışı gerçekleştirildi.

Asarcık ilçemizde 80 Yatak kapasiteli, Şehit Ali Haydar Bengi Yatılı Hafızlık Kur’an Kursumuzun açılışı gerçekleştirildi.
Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Vali Yardımcısı Şevket Cinbir, Asarcık Kaymakam V. Fatma Gül Nayman, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, İl Müftümüz Seyfullah Çakır ve protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleşen açılış programı, protokol konuşmaları ve ardından kursun ziyaret edilerek incelenmesi ile tamamlandı. İl Müftümüz, bu kursta Kur’an’ı hayatının merkezine alarak eğitim alan çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatlarının güzelleşeceğinden ve bu şekilde topluma katkılarının eşsiz olacağında bahsederken valimizin desteği başta olmak üzere, kursun yapımı ve açılışında emeği herkese teşekkür etti.  
Çocuklarımızın yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i gönüllerine nakşedeceği bu güzel eğitim yuvasının hem ilçemize hem de Samsun’umuza hayırlı olması temennisinde bulunan Sayın Valimiz ise, burada eğitim görecek çocuklarımızın dini, milli ve ahlaki değerlerle yetişip, ülkesine ve milletine faydalı insanlar olacaklarına yürekten inandığını dile getirdi.