30.06.2016

Kadir Gecesi

İlçe Müftümüz Hüseyin İMAMOĞLU'ndan Kadir Gecesi Kutlama Mesajı yayınladı.

Müftümüz mesajında;

2016 Yılı Kadir Gecesinin tüm islam alemine, şehrimize, personelimize hayırlar etirmesini diliyorum. Artan terör olayları nedeniyle bu gece hayatını kaybeden kardeşlerimize rahmet diliyorum. Yaraılara da acil şifalar diliyorum. Hayatını kaybeden kardeşlerimizin yakınarının aılarını paylaşıyor ve sabırlar diliyorum.

Kadir gecesi Ramazan ayının, hatta oniki ayın en müstesna gecelerinden birisidir. Bu gece insanlığa rehber, yol gösterici, hidayet rehberi, ebedi mutluluk yolu olan şifrelerin inmeye başladığı bir gecedir. Bu gece hakkında Kur'an'da müstakil bir sure bulunması bu gecenin ehemmiyetini bize anlatmaya yetiyor. 2016 Yılı Ramazan ayı teması çerçevesinde bu gece de kırlan gönülleri onarmak için, duaya muhtaç olan kardeşlerimize dua etmek için, mazlumlara, zalimin zulmü altında olanlara yardım etmek için aynı zamanda dua gecesidir Kadir gecesi.

Kadir gecesiyle birlikte ramazanın sonunda arınmış bir şekilde bayrama kavuşmayı ve daha nice kadir gecelerine ulaşmayı Mevla'dan niyaz ederim.