T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Bafra Müftülüğü

12.10.2020

BAFRA’DA 63 ÖĞRENCİMİZ HAFIZ OLDU

2020 Yılında yatılı Kur’an Kurslarımızda eğitim gören yaklaşık 320 talebemizden 63’ü, Ocak, Haziran, Eylül aylarında yapılan hafızlık bitirme sınavlarında başarılı olarak  hafızlık belgelerini almaya hak kazandılar.

İlçe Müftüsü sayın Necmettin KAYAR, konu hakkında şunları ifade etti:

“3 erkek, 3 kız 6 yatılı Kur’an kursumuzun Eğitim-Öğretim vermiş olduğu İlçemizde 2019 yılında 58 öğrencimiz hafızlığını tamamlamış olup, 2020 yılında, yaşamış olduğumuz salgın hastalık sebebi ile öğrencilerimizin bir bölümünün uzaktan eğitim metodu ile, bir bölümünün de yüz yüze devam ettiği hafızlık eğitiminde,  Covid 19’a rağmen, Kur'an Kursu yönetici ve  öğreticilerimizin gayretleri, ailelerin destekleri ve öğrencilerin iştiyakı ile 63 hafızımız belge almaya hak kazanmıştır. 2019 yılında halkımızın büyük teveccüh gösterdiği icazet merasimini maalesef bu yıl Covid 19 tedbirleri nedeniyle yapamayacağız. İnşallah hafızlık belgelerini alan öğrencilerimizin icazet programını, 2021 yılında mezun olacak olan hafızlarımızın da katılımı ile  gelecek yıl  yapmayı planlıyoruz.

Hafızlarımızın eğitimi sürecinde bizlerden maddi manevi desteklerini esirgemeyen Bafra İlçe Kaymakamımız Sayın Cevdet ERTÜRKMEN’e, Bafra Belediye Başkanımız Sayın Hamit KILIÇ’a, Kur’an Kursu Yönetici ve Öğreticilerimize, sabırlı bir şekilde eğitimini tamamlayan hafız evlatlarımıza, bizlere onları emanet eden hafızlarımızın ailelerine, hafızlarımızın yetişmesine maddi manevi katkılarını esirgemeden destek olan Bafra’lı hayır sever vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyor, Kur’an-ı Kerim’in hayatımızın her safhasında tecelli etmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum”dedi.